Vlada Republike Slovenije je 6. 11. 2021 izdala nov Odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19. Za potovanje z vlakom v notranjem in mednarodnem prometu ter v tranzitu še naprej ostaja obvezno izpolnjevanje  pogoja PCT – prebolevnosti, cepljenosti ali testiranja. Pogoja PCT pri prevozu z javnim potniškim prometom pa ni treba izpolnjevati mlajšim od 12 let, osebam, ki so vključene v storitev vodenja, varstva in zaposlitev pod posebnimi pogoji, učencem in dijakom.

Za vožnjo z vlakom je poleg izpolnjevanja pogoja PCT obvezna pravilna uporaba zaščitne kirurške maske ali maske tipa FFP2, razkuževanje rok in ohranjanje medsebojne razdalje.

Potniki na vlaku dokazujejo izpolnjevanje pogoja PCT z ustreznim dokazilom o prebolevnosti, cepljenosti ali negativnem rezultatu testa in veljavnim osebnim dokumentom.
Iskalnik voznih redov
Spletni nakup vozovnic Preverite, katere vozovnice lahko kupite preko spleta

Zdraviliški vlak

Vse dni v tednu za Zdravilišče in Wellness park Laško veljajo za tiste, ki imate veljavno dnevno povratno vozovnico za vlak, naslednji popusti:

Popusti z vozovnico v Thermani Laško

Zdravilišče Laško – vabi v termalne vrelce

20-odstotni popust za kopanje in savno,

10-odstotni popust za zdravstvene in wellness storitve;

Thermana Park Laško – neskončni vodni užitki pod stekleno kupolo

20-odstotni popust za nakup vstopnice za bazen in savno,

10-odstotni popust za wellness storitve;

*Za Terme Olimia trenutno ne veljajo popusti z vozovnico za vlak. Sporočili so, da zaradi nastalih razmer s COVID -19 do nadaljnjega ni mogoče kopanje za zunanje goste v  kompleksu Term Olimie. Kopanje je zagotovljeno le gostom, ki bivajo v hotelskem kompleksu Term Olimie. Ti imajo zaradi priporočil Nacionalnega inštituta za javno zdravje – NIJZ  tudi vsakodnevni urnik kopanja in drugih storitev, da tako zadostijo vsem veljavnim higinskim priporočilom oziroma ukrepom za preprečevanje širjenja virusa COVID – 19. To pomeni, da v Termah Olimia  ugodnost “popust za kopanje in druge storitve na podlagi vozovnice za vlak” ni v veljavi.

Vozni red zdraviliškega vlaka

Vozni red velja od 12. 12. 2021 do 10.12.2022

Postaja Odhod: RG 1606 Povratek: RG 1607

Vlaka 1606 in 1607 vozita ob sobotah, ter 15.8.2022.

Vlaka 1606 in 1607 ne vozita od 16.4. do 4.9.2022.

Na ta dan lahko potujete do Laškega ali Podčetrtka in nazaj tudi z drugimi vlaki. Podrobnejši vozni red in stanje v prometu preverite v iskalniku voznega reda.

Ljubljana 7:32 20:27
Litija 7:57 20.03
Zagorje 8:10 19:51
Trbovlje 8:15 19:46
Zidani Most 8:29 19:33
Laško 8:42 19:19
Celje 8:53 19:09
Šentjur 9.02 19:00
Grobelno 9:06 18:56
Šmarje pri Jelšah 9:13 18:48
Stranje 9:20 18:43
Podčetrtek Toplice 9:27 18:36
Atomske Toplice hotel 9:32 18:35
Podčetrtek 9:34 18:30
Za potovanje z vlakom vam ponujamo naslednje popuste:

*Popusti se uveljavljajo na redno ceno vozovnice.

Dodatne informacije o potovanju lahko dobite:
  • na železniških postajah,
  • na e-naslovu [email protected],
  • na brezplačni telefonski številki: 080 8111.

Thermana Laško

Telefon: 03 423 2000
Fax: 03 423 2010
E-mail: [email protected]
Spletna stran: www.thermana.si