Vlada je izdala odlok za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2. Za vse potnike v javnem prometu je obvezno izpolnjevanje pogoja PCT – prebolevnosti, cepljenosti ali testiranja. Pogoja PCT v javnem prometu ni treba izpolnjevati mlajšim od 15 let, učencem in dijakom.

Za vožnjo z vlakom bodo poleg izpolnjevanja pogoja PCT še naprej obvezni uporaba zaščitne maske, razkuževanje rok in ohranjanje medsebojne razdalje.

Potniki na vlaku dokazujejo izpolnjevanje pogoja PCT z ustreznim dokazilom o prebolelosti, cepljenju ali negativnem testu.

Iskalnik voznih redov
Spletni nakup vozovnic Preverite, katere vozovnice lahko kupite preko spleta

2. oktobra spremembe voznega reda posameznih vlakov

2. oktobra, po pol stoletja, bo v Kočevje znova pripeljal potniški vlak. Zadnji potniški vlak je v Kočevje pripeljal daljnega leta 1970. Po obsežni posodobitvi Kočevske proge bo oktobra spet redno vozil med Ljubljano, Ribnico  in Kočevjem.

Vlak št: 4484 vozi med Kočevjem in Ljubljano.

4484 LP Kočevje 19:07 Vozi od 2.10.2020. Ne vozi ob sobotah, nedeljah in praznikih.
4484 LP Stara Cerkev 19:10 19:11
4484 LP Ribnica 19:19 19:19
4484 LP Žlebič 19:23 19:23
4484 LP Ortnek 19:27 19:27
4484 LP Velike Lašče 19:36 19:36
4484 LP Dobrepolje 19:41 19:42
4484 LP Čušperk 19:48 19:49
4484 LP Spodnja Slivnica 19:56 19:56
4484 LP Grosuplje 19:59 20:07
4484 LP Ljubljana 20:27

 

Vlak št: 4487 vozi med Ljubljano in Kočevjem.

4487 LP Ljubljana 04:05 Vozi od 2.10.2020. Ne vozi ob sobotah, nedeljah in praznikih.
4487 LP Grosuplje 04:26 04:47
4487 LP Spodnja Slivnica 04:50 04:51
4487 LP Čušperk 04:58 04:58
4487 LP Dobrepolje 05:05 05:06
4487 LP Velike Lašče 05:11 05:11
4487 LP Ortnek 05:19 05:20
4487 LP Žlebič 05:23 05:24
4487 LP Ribnica 05:27 05:28
4487 LP Stara Cerkev 05:36 05:37
4487 LP Kočevje 05:40

 

Od 5. oktobra pa ima spremenjen vozni red tudi vlak št: 2906, ki vozi med Zidanim Mostom in Mariborom.

 

2906 Zidani Most 08:10 Vozi od 5.10.2020. Ne vozi ob sobotah, nedeljah in praznikih.
2906 Rimske Toplice 08:20 08:20
2906 Laško 08:27 08:28
2906 Celje 08:37 08:39
2906 Štore 08:43 08:43
2906 Šentjur 08:47 08:48
2906 Grobelno 08:51 08:52
2906 Ponikva 08:55 08:56
2906 Ostrožno 09:00 09:01
2906 Dolga Gora 09:03 09:03
2906 Poljčane 09:09 09:10
2906 Slovenska Bistrica 09:16 09:17
2906 Pragersko 09:22 09:23
2906 Rače 09:28 09:29
2906 Orehova vas 09:31 09:31
2906 Hoče 09:34 09:35
2906 Maribor Tezno 09:38 09:39
2906 Maribor 09:43