Vlada Republike Slovenije je 6. 11. 2021 izdala nov Odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19. Za potovanje z vlakom v notranjem in mednarodnem prometu ter v tranzitu še naprej ostaja obvezno izpolnjevanje  pogoja PCT – prebolevnosti, cepljenosti ali testiranja. Pogoja PCT pri prevozu z javnim potniškim prometom pa ni treba izpolnjevati mlajšim od 12 let, osebam, ki so vključene v storitev vodenja, varstva in zaposlitev pod posebnimi pogoji, učencem in dijakom.

Za vožnjo z vlakom je poleg izpolnjevanja pogoja PCT obvezna pravilna uporaba zaščitne kirurške maske ali maske tipa FFP2, razkuževanje rok in ohranjanje medsebojne razdalje.

Potniki na vlaku dokazujejo izpolnjevanje pogoja PCT z ustreznim dokazilom o prebolevnosti, cepljenosti ali negativnem rezultatu testa in veljavnim osebnim dokumentom.
Iskalnik voznih redov
Spletni nakup vozovnic Preverite, katere vozovnice lahko kupite preko spleta

2. oktobra spremembe voznega reda posameznih vlakov

2. oktobra, po pol stoletja, bo v Kočevje znova pripeljal potniški vlak. Zadnji potniški vlak je v Kočevje pripeljal daljnega leta 1970. Po obsežni posodobitvi Kočevske proge bo oktobra spet redno vozil med Ljubljano, Ribnico  in Kočevjem.

Vlak št: 4484 vozi med Kočevjem in Ljubljano.

4484 LP Kočevje 19:07 Vozi od 2.10.2020. Ne vozi ob sobotah, nedeljah in praznikih.
4484 LP Stara Cerkev 19:10 19:11
4484 LP Ribnica 19:19 19:19
4484 LP Žlebič 19:23 19:23
4484 LP Ortnek 19:27 19:27
4484 LP Velike Lašče 19:36 19:36
4484 LP Dobrepolje 19:41 19:42
4484 LP Čušperk 19:48 19:49
4484 LP Spodnja Slivnica 19:56 19:56
4484 LP Grosuplje 19:59 20:07
4484 LP Ljubljana 20:27

 

Vlak št: 4487 vozi med Ljubljano in Kočevjem.

4487 LP Ljubljana 04:05 Vozi od 2.10.2020. Ne vozi ob sobotah, nedeljah in praznikih.
4487 LP Grosuplje 04:26 04:47
4487 LP Spodnja Slivnica 04:50 04:51
4487 LP Čušperk 04:58 04:58
4487 LP Dobrepolje 05:05 05:06
4487 LP Velike Lašče 05:11 05:11
4487 LP Ortnek 05:19 05:20
4487 LP Žlebič 05:23 05:24
4487 LP Ribnica 05:27 05:28
4487 LP Stara Cerkev 05:36 05:37
4487 LP Kočevje 05:40

 

Od 5. oktobra pa ima spremenjen vozni red tudi vlak št: 2906, ki vozi med Zidanim Mostom in Mariborom.

 

2906 Zidani Most 08:10 Vozi od 5.10.2020. Ne vozi ob sobotah, nedeljah in praznikih.
2906 Rimske Toplice 08:20 08:20
2906 Laško 08:27 08:28
2906 Celje 08:37 08:39
2906 Štore 08:43 08:43
2906 Šentjur 08:47 08:48
2906 Grobelno 08:51 08:52
2906 Ponikva 08:55 08:56
2906 Ostrožno 09:00 09:01
2906 Dolga Gora 09:03 09:03
2906 Poljčane 09:09 09:10
2906 Slovenska Bistrica 09:16 09:17
2906 Pragersko 09:22 09:23
2906 Rače 09:28 09:29
2906 Orehova vas 09:31 09:31
2906 Hoče 09:34 09:35
2906 Maribor Tezno 09:38 09:39
2906 Maribor 09:43