Z vlakom na smučanje

Letošnja zima nas je obdarila z bogato pošiljko snega. Pot do nekaterih smučišč je lahko z vlakom hitra, udobna in enostavna, pa tudi poceni. Smučarjem in vsem prijateljem rekreacije, ki se bodo peljali z vlakom do Maribora na smučišče Pohorje ali do Bohinjske Bistrice do smučišča Kobla ali Vogel, Slovenske železnice ponujajo vrsto popustov in ugodnosti. Ti veljajo za otroke, mladino, starejše in upokojence ter skupine, posebej zanimiv pa je popust Turist vikend.

Popusti za potovanje z vlakom na slovenska smučišča:

  • starejši od 60 let in upokojenci z izkaznico za starejše: 50 % popusta za povratne vozovnice ob sobotah in nedeljah;
  • mladi od 12 do 26 let z izkaznico za mlade SŽ-EURO<26: 30 % popusta; otroci od 6 do 12 let: 50 % popusta;
  • ponudba Turist vikend, v soboto in nedeljo 30 % popusta za povratno potovanje; skupine potnikov nad 6 oseb – odrasli nad 26 let: 20 % popusta;
  • skupine potnikov nad 6 oseb – mladi od 12 do 26 let: 30 % popusta;
  • družine z izkaznico za družine: 40 % popusta za osebe nad 12 let in brezplačno za osebe do 12 let.

Poleg ugodnih cen za potovanje pa lahko z nakupom vozovnice za potovanje z vlakom prihranite tudi pri nakupu smučarskih vozovnic na smučiščih Pohorje, Kobla in Vogel.

Več informacij

Več informacij o voznih redih, cenah in o ponudbah Slovenskih železnic lahko potniki dobijo:

  • v Infocentrih Ljubljana, Celje in Maribor
  • na potniških blagajnah
  • v klicnem centru Slovenskih železnic: tel. 01/29 13 332
  • po elektronski pošti potnik.info@slo-zeleznice.si

Smučanje na Pohorju

Posebna ugodnost: nakup cenejših smučarskih vozovnic

Z vozovnico za vlak boste za celodnevno smučarsko vozovnico odšteli le:

  • odrasli: 24 evrov
  • mladi od 13. do 23. leta starosti: 20 evrov
  • otroci od 6. do 13. leta starosti: 17 evrov

za nočno smuko, ki traja od 18. do 21. ure, je cena:

  • za odrasle: 24 evrov
  • za otroke 17 evrov

za športne dneve od ponedeljka do petka:

  • otroci: 10 evrov
  • dijaki: 11 evrov

med zimskimi počitnicami in ob koncu tedna:

  • otroci: 14 evrov
  • dijaki: 16 evrov

Smučarske vozovnice kupite na blagajnah pohorskih smučišč. Lahko pa jih kupite tudi v predprodaji na železniških postajah v Info centru Ljubljana, Info centru Celje in Info Centru Maribor po naslednjih cenah:

  • odrasli: 27 evrov
  • mladi od 13. do 23. leta: 24 evrov
  • otroci od 6. do 13 leta: 19 evrov

Od Milinske ulice (pri železniški postaji) do pohorske vzpenjače in nazaj je organiziran avtobusni prevoz, avtobusi vozijo na vsakih petnajst minut.

Z vlakom do smučišča Kobla

Z vozovnico za smučarski vlak boste za celodnevno smučarsko vozovnico odšteli le:

  • odrasli: 18 evrov
  • otroci do 14. leta starosti: 13,50 evra
  • za športne dneve otrok (50 oseb): 5 evrov

Vsi redni vlaki iz smeri Ljubljana, Jesenice in Nova Gorica ustavljajo na postaji Bohinjska Bistrica, ki je tako rekoč neposredno pod smučiščem. Dodatno pa bo iz Divače do Bohinjske Bistrice ob sobotah in nedeljah (od 17. januarja do 8. marca) ter vsak dan med zimskim počitnicami (od 16. do 20. februarja) vozil posebni beli vlak.

Vozni red Belega vlaka

Odhod I* Odhod II* Postaja Vrnitev
6:07 7:55 Divača 20:40
6:25 8:14 Seľana 20:30
6:42 8:31 ©tanjel 20:03
6:56 8:45 Prvačina 19:43
7:10 8:59 Nova Gorica 19:29
7:28 9:16 Anhovo 19:11
7:33 9:21 Kanal 19:07
7:50 9:41 Most na Soči 18:52
8:02 9:53 Grahovo 18:41
8:22 10:13 Podbrdo 18:23
8:30 10:21 Bohinjska Bistrica 18:14
8:40 10:30 Smučarski terminal Kobla 18:05

Opombe:
* Odhod I – Vozi ob sobotah in nedeljah.
* Odhod II – Vozi od ponedeljka do petka.
Vlak pripelje v neposredno bliľino smučarskega srediąča Kobla.

Z vlakom do smučišča Vogel

Z vlakom je enostavna tudi pot do smučišča Vogel. Vsi smučarji, ki bodo z vlakom pripotovali do Bohinjske Bistrice, se lahko z brezplačnim Ski Busom odpravijo na smučišče Vogel. Od Bohinjske Bistrice do smučišča Vogel in nazaj vsako polno uro vozijo tudi lokalni avtobusi.

Enako kot za obisk Koble tudi pri obisku smučišča Vogel smučarji lahko potujejo z vsemi rednimi vlaki, ki ustavljajo v Bohinjskimi Bistrici, in s posebnim Belim vlakom iz Divače.

Avdio izjava “Z vlaki na smučišča”
govori Tanja Rotovnik

Popusti za potovanje s smučarskimi vlaki (mp3, 1,2 Mb)