Vlada Republike Slovenije je 6. 11. 2021 izdala nov Odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19. Za potovanje z vlakom v notranjem in mednarodnem prometu ter v tranzitu še naprej ostaja obvezno izpolnjevanje  pogoja PCT – prebolevnosti, cepljenosti ali testiranja. Pogoja PCT pri prevozu z javnim potniškim prometom pa ni treba izpolnjevati mlajšim od 12 let, osebam, ki so vključene v storitev vodenja, varstva in zaposlitev pod posebnimi pogoji, učencem in dijakom.

Za vožnjo z vlakom je poleg izpolnjevanja pogoja PCT obvezna pravilna uporaba zaščitne kirurške maske ali maske tipa FFP2, razkuževanje rok in ohranjanje medsebojne razdalje.

Potniki na vlaku dokazujejo izpolnjevanje pogoja PCT z ustreznim dokazilom o prebolevnosti, cepljenosti ali negativnem rezultatu testa in veljavnim osebnim dokumentom.
Iskalnik voznih redov
Spletni nakup vozovnic Preverite, katere vozovnice lahko kupite preko spleta

1. maja bo vlak med Ljubljano in Dunajem peljal po spremenjenem voznem redu

Kot so sporočili iz avstrijskih železnic ÖBB bo mednarodni vlak št: EC 150, ki vozi med Ljubljano in Dunajem, 1. maja, zaradi vzdrževalnih del na progi med Špiljem (Spielfeld Strass) in Dunajem (Wien), vozil po spremenjenem voznem redu in bo na Dunaj prispel ob 22.53 (oziroma  okoli 50 minut pozneje od rednega voznega reda).  Potnikom se opravičujemo in zahvaljujemo za razumevanje. 

 

EC 150 Ljubljana – Dunaj (Wien Hbf)

  Vozni red

Redni

Vozni red

Dne 1.5.2021

 
Postaja prihod odhod prihod odhod  
Špilje (Spielfeld-Straß) 18:38 18:48 18:38 19:23
Lipnica (Leibnitz) 18:57 18:58 19:31 19:33
Gradec (Graz) 19:20 19:26 20:01 20:06
Bruck a.d. Mur 20:01 20:03 20:41 20:43
Kapfenberg 20:09 20:11 20:47 20:49
Mürzzuschlag 20:32 20:33 21:10 21:11
Dunajsko Novo mesto (Wr. Neustadt) 21:28 21:32 22:11 22:15  
EC 150 vozi preko postaje Achau
Dunaj (Wien Meidling) 21:55 21:57 22:46 22:48
Dunaj (Wien Hbf) 22:02 22:53