Vlada je izdala nov odlok za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2. Za vse potnike v javnem prometu je obvezno izpolnjevanje pogoja PCT – prebolevnosti, cepljenosti ali testiranja. Pogoja PCT v javnem prometu ni treba izpolnjevati mlajšim od 15 let, učencem in dijakom.

Za vožnjo z vlakom bodo poleg izpolnjevanja pogoja PCT še naprej obvezni uporaba zaščitne maske, razkuževanje rok in ohranjanje medsebojne razdalje.

Potniki na vlaku dokazujejo izpolnjevanje pogoja PCT z ustreznim dokazilom o prebolelosti, cepljenju ali negativnem testu.

Iskalnik voznih redov
Spletni nakup vozovnic Preverite, katere vozovnice lahko kupite preko spleta

1. maja bo vlak med Ljubljano in Dunajem peljal po spremenjenem voznem redu

Kot so sporočili iz avstrijskih železnic ÖBB bo mednarodni vlak št: EC 150, ki vozi med Ljubljano in Dunajem, 1. maja, zaradi vzdrževalnih del na progi med Špiljem (Spielfeld Strass) in Dunajem (Wien), vozil po spremenjenem voznem redu in bo na Dunaj prispel ob 22.53 (oziroma  okoli 50 minut pozneje od rednega voznega reda).  Potnikom se opravičujemo in zahvaljujemo za razumevanje. 

 

EC 150 Ljubljana – Dunaj (Wien Hbf)

  Vozni red

Redni

Vozni red

Dne 1.5.2021

 
Postaja prihod odhod prihod odhod  
Špilje (Spielfeld-Straß) 18:38 18:48 18:38 19:23
Lipnica (Leibnitz) 18:57 18:58 19:31 19:33
Gradec (Graz) 19:20 19:26 20:01 20:06
Bruck a.d. Mur 20:01 20:03 20:41 20:43
Kapfenberg 20:09 20:11 20:47 20:49
Mürzzuschlag 20:32 20:33 21:10 21:11
Dunajsko Novo mesto (Wr. Neustadt) 21:28 21:32 22:11 22:15  
EC 150 vozi preko postaje Achau
Dunaj (Wien Meidling) 21:55 21:57 22:46 22:48
Dunaj (Wien Hbf) 22:02 22:53