1. 12. 2018 - 24. 12. 2018

Z Božičkovim vlakom v čarobni december

Bliža se praznični december, čas, ko zasvetijo luči in se vse iskri od pričakovanj. Zaželimo si nekaj novega, lepega, spomnimo se preteklih dni leta in se ozrimo tudi v prihodnost. V decembrskem prazničnem času gotovo prav posebno doživetje ponuja muzejski vlak, ki nas bo tudi letos v družbi Božička in prijateljev popeljal po železni cesti, kot je vožnja potekala nekoč, pred davnimi leti …v nekih drugih in drugačnih časih…pripeljite svoje najmlajše!

Zapeljimo se v praznični december z muzejskim vlakom in Božičkom ter podarimo našim najmlajšim nekaj lepega, nekaj posebnega, nekaj enkratnega, nepozabnega…

Cena povratne vozovnice

  • otroci do 2 let: brezplačno,
  • od 2 do 6 let: 5 evrov,
  • otroci nad 6 let in odrasli: 10 evrov
  • vnaprej prijavljene skupine: 5 evrov na osebo (za skupino se šteje, če skupaj potuje najmanj 5 otrok (starih do 6 let) in 1 spremljevalec)

Vozovnica vključuje povratno vožnjo, po spodnjih voznih redih. Za potovanje z vlakom ICS si je potrebno pred potovanjem zagotoviti brezplačno rezervacijo.

Predprodaja vozovnic

Predprodaja vozovnic se začne 21. novembra.

Vozovnice bo mogoče kupiti na železniških postajah:

Bohinjska Bistrica, Borovnica, Brežice, Celje, Črnomelj, Divača, Dobova, Domžale, Grosuplje, Ilirska Bistrica, Ivančna Gorica, Jarše Mengeš, Jesenice, Kamnik, Koper, Kranj, Krško, Laško, Lesce Bled, Ljubljana, Litija, Ljutomer mesto, Maribor, Most na Soči, Murska Sobota, Nova Gorica, Novo mesto Kandija, Novo mesto, Ormož, Pivka, Poljčane, Postojna, Pragersko, Ptuj, Rače, Radovljica Rogaška Slatina, Rimske Toplice, Sevnica, Sežana, Šentjur, Škofja Loka, Trbovlje, Trebnje, Velenje, Vuhred, Vuzenica, Zagorje, Zidani Most.

Vozni red Božičkovega vlaka

Ljubljana – Postojna (sobota, 1. december)

Odhod – muzejski vlak št.17060
Postaja Povratek – redni vlak MV 482
11.55 Ljubljana 14.48
12.06 Brezovica izredni postanek: 14.41
12.22 Borovnica 14.33
12.52 Logatec 14.15
13.11 Rakek 14.04
13.26 Postojna 13.53

Postojna – Sežana (sobota, 1. december)

Odhod – Muzejski vlak št. 17060A
Postaja Povratek – redni vlak 1807
14.35 Postojna 18.35
14.43 Prestranek 18.29
14.53 Pivka 18.23
15.20 Divača 18.01
15.26 Povir 17.57
15.32 Sežana 17.51

Sežana – Nova Gorica (sobota, 1. december)

Odhod – Muzejski vlak št.17062 Postaja Povratek – Muzejski vlak št 17061
16:00 Sežan           19:00
16:19 Štanjel 19:39
16:28 Branik 18:20
16:42 Volčja Draga 18:04
16:51 Nova Gorica 17:55

Nova Gorica – Ajdovščina (nedelja, 2. december)

Odhod – Muzejski vlak Postaja Povratek – Muzejski vlak
9.10 Nova Gorica 10.42
19.15 Šempeter pri Gorici 10.37
9.27 Prvačina 10.25
9.47 Ajdovščina 10.05

Nova Gorica – Jesenice (nedelja, 2. december)

Odhod – Muzejski vlak št.17068 Postaja Povratek – redni vlak 601
13:10 Nova Gorica 18:38
13:15 Solkan 18:35
13:31 Anhovo 18:19
13:37 Kanal 18:15
14:14 Most na Soči 18:00
14:28 Grahovo 17:50
14:45 Podbrdo 17:34
14:57 Bohinjska Bistrica 17:10
15:20 Bled Jezero 17:05
15:38 Jesenice 16:51

Jesenice – Bohinjska Bistrica (nedelja, 2. december)

Odhod – muzejski vlak št. 17067 Postaja Povratek – redni vlak št. 4214
16:00 Jesenice 18:03
16:16 Bled Jezero 17:46
16:38 Bohinjska Bistrica 17:27

Ljubljana – Grosuplje (sreda, 5. december)

Odhod – muzejski vlak št. 15085
Postaja Povratek – muzejski vlak št. 15086
9.45 Ljubljana 11.15
10.12 Grosuplje 10:45

Ljubljana – Borovnica (sreda, 5. december) 

Odhod – muzejski vlak št. 17074
Postaja Povratek – muzejski vlak št 17073
18.10 Ljubljana 19:20
18.35 Borovnica 18:55

Maribor – Pragersko (četrtek, 6. december)

Odhod – muzejski vlak Postaja Povratek – muzejski vlak
9.35 Maribor 11.15
9.41 Tezno 11.10
9.49 Hoče 11.03
9.56 Rače 10.55
10.05 Pragersko 10.45

Maribor – Dravograd (četrtek, 6. december)

Odhod – muzejski vlak Postaja Povratek – redni vlak 4465
12.55 Maribor 16.12
13.08 Maribor Studenci 16.06
13.22 Ruše 15.48
13.38 Ruta 15.34
13.51 Podvelka 15.22
14.04 Vuhred 15.09
14.15 Vuzenica 14:59
14.30 Dravograd 14.42

Dravograd – Maribor (četrtek, 6. december)

Odhod – muzejski vlak Postaja Povratek – redni vlak 4016
17.15 Dravograd 20.46
17.31 Vuzenica 20.29
17.43 Vuhred 20.19
17.54 Podvelka 20.06
18.06 Ruta 19.35
18.23 Ruše 19.40
18.37 Maribor Studenci 19.22
18.41 Maribor 19.15

Maribor – Pragersko (petek, 7. december)

Odhod – muzejski vlak št.16137 Postaja Povratek muzejski vlak št.16136
09:35 Maribor 11:15
09:41 Maribor Tezno 11:09
09:49 Hoče 11:02
09:56 Rače 10:54
10:05 Pragersko 10:45

Zidani Most – Dobova  (sobota, 8. december)

Odhod – Muzejski vlak Postaja Povratek – redni vlak 2260
9.50 Zidani Most 11.54
9.56 Radeče 11.50
10.00 Loka 11.47
10.05 Breg 11.43
10.16 Sevnica 11.35
10.51 Dobova 11.06

Dobova – Zidani Most (sobota, 8. december)

Odhod – Muzejski vlak Postaja Povratek – redni vlak 2393
12.13 Dobova 14.49
12.22 Brežice 14.43
12.29 Libna 14.39
12.36 Krško 14.35
12.43 Brestanica 14.31
12.51 Blanca 14.26
13.18 Zidani Most 14.01

Zidani Most – Ljubljana (sobota, 8. december)

Odhod – Muzejski vlak Postaja Povratek – redni vlak 2273
13.38 Zidani Most 16.56
13.49 Hrastnik 16.47
13.56 Trbovlje 16.42
14.03 Zagorje 16.37
14.14 Sava 16.28
14.23 Litija 16.22
14.58 Ljubljana 15.50

Novo Mesto – Črnomelj (nedelja, 9. december)

Odhod – Muzejski vlak Postaja Povratek muzejski vlak
9.00 Novo mesto 11.34
9.03 Novo mesto center 11.32
9.06 Novo mesto Kandija 11.30
9.28 Uršna sela 11.12
9.43 Semič 10.57
9.54 Črnomelj 10.38

Novo mesto – Sevnica (nedelja, 9. december) 

Odhod – muzejski vlak Postaja Povratek – muzejski  vlak
12.40 Novo mesto 13.35
12.57 Mirna Peč 15.24
13.16 Trebnje 15.04
13.27 Mirna 14.52
13.35 Mokronog 14.44
13.44 Tržišče 14.36
13.58 Sevnica 14.20

Novo mesto – Črnomelj (nedelja, 9. december)

Odhod – Muzejski vlak Postaja Povratek – muzejski vlak
16.00 Novo mesto 18.39
16.03 Novo mesto center 18.36
16.06 Novo mesto Kandija 18.34
16.28 Uršna sela 18.19
16.43 Semič 18.04
16.54 Črnomelj 17.45

Ljubljana – Postojna (nedelja, 16. december)

Odhod – muzejski vlak
Postaja Povratek – redni vlak MV 482
11.55 Ljubljana 14.48
12.06 Brezovica izredni postanek: 14.41
12.22 Borovnica 14.33
12.52 Logatec 14.15
13.11 Rakek 14.04
13.26 Postojna 13.53

Ptuj – Pragersko (torek, 18. december)

Odhod – muzejski vlak št. 16005 Postaja Povratek – muzejski vlak št. 16006
10:00 Ptuj 12:22
10:09 Kidričevo 11:13
10:21 Pragersko 11:00

Ljubljana – Grosuplje (sobota, 22. december)

Odhod – muzejski vlak št. 15007
Postaja Povratek – muzejski vlak št. 15006
9.45 Ljubljana 11.15
10.12 Grosuplje 10:45

Ljubljana – Litija (sobota, 22. december)

Odhod – muzejski vlak Postaja Povratek – muzejski vlak
16.15 Ljubljana 17.40
16.49 Litija 17.05

Ljubljana – Grosuplje (sobota, 22. december)

Odhod – muzejski vlak Postaja Povratek – muzejski vlak
18.05 Ljubljana 19.19
18.32 Grosuplje 18.55

Ljubljana – Grosuplje (nedelja, 23. december)

Odhod – muzejski vlak št. 15009
Postaja Povratek – muzejski vlak št. 15008
9.45 Ljubljana 11.15
10.12 Grosuplje 10:45

Ljubljana – Litija (nedelja, 23. december)

Odhod – muzejski vlak št 15015
Postaja Povratek – muzejski vlak št 15014
16.15 Ljubljana 17.40
16.49 Litija 17.05

Ljubljana – Grosuplje (nedelja, 23. december)

Odhod – muzejski vlak Postaja Povratek – muzejski vlak
18.05 Ljubljana 19.19
18.32 Grosuplje 18.55

Ljubljana – Grosuplje (ponedeljek, 24. december)

Odhod – muzejski vlak Postaja Povratek – muzejski vlak
9.45 Ljubljana 11.19
10.12 Grosuplje 10.51

Ljubljana – Litija (ponedeljek, 24. december)

Odhod – muzejski vlak št 15017
Postaja Povratek – muzejski vlak št 15016
14.00 Ljubljana 15.30
14.34 Litija 14.55

Ljubljana – Grosuplje (ponedeljek, 24. december)

Odhod – muzejski vlak Postaja Povratek – muzejski vlak
16.19 Ljubljana 18.16
16.45 Grosuplje 17.52

Več informacij o voznih redih vlakov:

  • v Infocentrih Koper, Ljubljana, Celje in Maribor,
  • na potniških blagajnah,
  • na spletni strani www.slo-zeleznice.si ,
  • v klicnem centru Slovenskih železnic: na brezplačni telefonski številki: 080 8111 (od 6.00 do 22.00),
  • po elektronski pošti potnik.info@slo-zeleznice.si.