Vlada Republike Slovenije je 6. 11. 2021 izdala nov Odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19. Za potovanje z vlakom v notranjem in mednarodnem prometu ter v tranzitu še naprej ostaja obvezno izpolnjevanje  pogoja PCT – prebolevnosti, cepljenosti ali testiranja. Pogoja PCT pri prevozu z javnim potniškim prometom pa ni treba izpolnjevati mlajšim od 12 let, osebam, ki so vključene v storitev vodenja, varstva in zaposlitev pod posebnimi pogoji, učencem in dijakom.

Za vožnjo z vlakom je poleg izpolnjevanja pogoja PCT obvezna pravilna uporaba zaščitne kirurške maske ali maske tipa FFP2, razkuževanje rok in ohranjanje medsebojne razdalje.

Potniki na vlaku dokazujejo izpolnjevanje pogoja PCT z ustreznim dokazilom o prebolevnosti, cepljenosti ali negativnem rezultatu testa in veljavnim osebnim dokumentom.
Iskalnik voznih redov
Spletni nakup vozovnic Preverite, katere vozovnice lahko kupite preko spleta

Dodatni sobotni trije pari vlakov na relaciji: Ljubljana – Kočevje in nazaj

V soboto, 18. decembra in 25. decembra 2021 ter 1. januarja 2022, bodo poleg rednih vlakov vozili dodatni trije pari vlakov.

Vozni red izrednih vlakov: Ljubljana – Kočevje (25. 12. 2021 in 1. 1. 2022)

Vlak 15007
15009
15011
Postaja
Ljubljana 12.36 16.34 19.49
Ljubljana Vodmat 12.39 16.37 19.52
Ljubljana Rakovnik 12.43 16.41 19.55
Lavrica 12.47 16.45 20.00
Škofljica 12.51 16.49 20.06
Šmarje Sap 12.57 16.55 20.12
Grosuplje 13.02 17.00 20.17
Grosuplje 13.03 17.05 20.18
Slivnica 13.06 17.08 20.21
Čušperk 13.14 17.16 20.29
Dobrepolje 13.21 17.23 20.36
Velike Lašče 13.26 17.28 20.25
Ortnek 13.34 17.36 20.41
Žlebič 13.38 17.40 20.49
Ribnica 13:45 17.45 20.53
Stara Cerkev 13.53 17.53 20.58
Kočevje 13.57 17.57 21.10
Opombe: krepko so označeni dodatni, izredni vlaki, ki bodo vozili 18.12, 25.12.2021 in 1.1.2022.

Vozni red izrednih vlakov: Kočevje – Ljubljana (25. 12. 2021 in 1. 1. 2022)

Vlak 15008
15010 15012
Postaja
Kočevje 14.47 18.03 21.15
Stara Cerkev 14.51 18.07 21.19
Ribnica 15.00 18.15 21.28
Žlebič 15.04 18.20 21.32
Ortnek 15.09 18.24 21.37
Velike Lašče 15.16 18.33 21.44
Dobrepolje 15.24 18.38 21.50
Čušperk 15.30 18.47 21.56
Slivnica 15.38 18.54 22.04
Grosuplje 15.41 18.58 22.07
Grosuplje 15.42 18.59 22.08
Šmarje Sap 15.46 19.03 22.12
Škofljica 15.53 19.09 22.19
Lavrica 15.56 19.13 22.22
Ljubljana Rakovnik 16.02 19.19 22.30
Ljubljana Vodmat 16.05 19.22 22.33
Ljubljana 16.08 19.25 22.35