Je že res, da večina izmed nas sanja le o toplem morju in hladni pijači na sončni plaži v Splitu, pa vendar letošnje poletje ne zamudite priložnosti tudi za odkrivanje Bratislave ali Dunaja z direktnim vlakom že od 29,90 EUR.

Za potovanja z nočnima vlakoma EN 1152 in 1153 je obvezna rezervacija sedežev.

Vozni red

Bratislava – Dunaj – Split

PostajaEN 1153
Bratislava Nove mesto15.26
Bratislava Petrzalka16.01
Wien Hbf18.05
Wien Meidling Bahnhof18.13
Wiener Neustadt Hbf18.51
Bruck/Mur Hbf20.23
Graz Hbf21.02
Maribor22.01
Celje22.57
Dobova00.09
Zagreb Zapadni Kolodvor00.30
Knin6.01
Perković7.06
Split8.20

Opombe:

Vlak EN 1153 (iz Bratislave za Split) vozi ob sredah, petkih in nedeljah od 3. – 8. 5., 15. – 22. 5., 29. 5. – 5. 6., 12. – 19. 6., 26. 6. – 18. 9. ter 25. 9. – 2. 10. 2024.

V naslednjih dneh, ko vlak EN 1153 ne bo vozil na celotni relaciji, bo na relaciji Spielfeld Strass – Dobova vozil nadomestni vlak po enakem voznem redu: 10. in 12. 5., 24. in 26. 5., 7. in  9. 6., 21. in 23. 6. ter 24. in 26. 9. 2024.

Split – Dunaj – Bratislava

PostajaEN 1152
Split17.29
Perković18.48
Knin20.02
Oštarije23.55
Zagreb Zap. kol.1.49
Dobova2.25
Celje3.31
Maribor4.47
Spielfeld Strass5.02
Graz Hbf5.52
Bruck/Mur Hbf6.32
Wiener Neustadt Hbf8.10
Wien Meidling Bahnhof8.47
Wien Hbf8.54
Bratislava Nove mesto11.00

Opombe:

Vlak EN 1152 (iz Splita za Bratislavo) vozi ob četrtkih, sobotah in ponedeljkih od 4. – 9. 5., 16. – 23. 5., 30. 5. – 6. 6., 13. – 20. 6., 27. 6. – 19. 9. ter 26 9. – 3. 10. 2024.

V naslednjih dneh, ko vlak EN 1152 ne bo vozil na celotni relaciji, bo na relaciji  Dobova – Spielfeld Strass vozil nadomestni vlak po enakem voznem redu: 12. in 14.5., 26. in 28. 5., 9. in 11.6., 23. in 25. 6., ter 22. in 24. 9. 2024.

Cene vozovnic za potovanje v 2. razredu

PonudbaEUR
Redna cenaSedežLežalnik – 6 mestLežalnik – 4 mestaTouristDouble
Enosmerno potovanje99,90119,90129,90139,90159,90
Skupina (6 ali več oseb) – enosmerna vozovnicaod 64,90od 84,90od 94,90od 104,90od 124,90
SparSchiene (Spar Night)*    
 SedežLežalnik – 6 mestLežalnik – 4 mestaTouristDouble
NIVO 129,9049,9059,9069,9089,90
NIVO 239,9059,9069,9079,9099,90
NIVO 349,9069,9079,9089,90109,90
NIVO 459,9079,9089,9099,90119,90
NIVO 569,9089,9099,90109,90129,90
NIVO 679,9099,90109,90119,90139,90
NIVO 789,90109,90119,90129,90149,90
NIVO 894,90114,90124,90134,90154,90

Opombe:

*Število nizkocenovnih vozovnic po posebni ponudbi Sparschiene (SparNight) je omejeno

Cene vozovnic so variabilne in se spreminjajo glede na razpoložljivost posameznega nivoja cene, odvisno od časa poizvedovanja ali dneva nakupa (ko je en novo cene prodan, sistem avtomatsko ponudi drugo dostopno ceno).

V globalno ceno SparNight sta všteta vozovnica in dodatek za spalnik oziroma ležalnik.

Nakup vozovnic je možen tudi 6 mesecev pred nameravanim potovanjem.

Kje kupiti vozovnice?

Mednarodne vozovnice so na voljo na določenih železniških postajah – seznam prodajnih mest vozovnic za mednarodni promet lahko najdete na spodnji povezavi:

Prodajna mesta vozovnic

Dodatne informacije

  • v Infocentrih Koper, Ljubljana, Celje in Maribor,
  • na prodajnih mestih,
  • na številki 080 81 11,
  • po elektronski pošti [email protected].