Vlada je izdala odlok za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2. Za vse potnike v javnem prometu je obvezno izpolnjevanje pogoja PCT – prebolevnosti, cepljenosti ali testiranja. Pogoja PCT v javnem prometu ni treba izpolnjevati mlajšim od 15 let, učencem in dijakom.

Za vožnjo z vlakom bodo poleg izpolnjevanja pogoja PCT še naprej obvezni uporaba zaščitne maske, razkuževanje rok in ohranjanje medsebojne razdalje.

Potniki na vlaku dokazujejo izpolnjevanje pogoja PCT z ustreznim dokazilom o prebolelosti, cepljenju ali negativnem testu.

Iskalnik voznih redov
Spletni nakup vozovnic Preverite, katere vozovnice lahko kupite preko spleta

Zdraviliški vlak

Zdraviliški vlak omogoča direktno povezavo z vlakom iz Ljubljane do Zdravilišča Laško (postaja Laško) in naprej do Term Olimia (postaja Podčetrtek). Oba zdravilišča se nahajata v neposredni bližini železniške postaje. V Zdravilišču Laško lahko z vozovnico za vlak uveljavljate popuste na kopanje, kopanje s savno in za druge wellness storitve.

Popusti z vozovnico v Thermani Laško

Z veljavno dnevno povratno vozovnico za vlak Slovenskih železnic lahko v Zdravilišču in Wellness parku Laško vse dni v tednu uveljavljate popuste, in sicer:

Zdravilišče Laško – vabi v termalne vrelce in nudi:

  • 20-odstotni popust za kopanje in savno,
  • 10-odstotni popust za zdravstvene in wellness storitve;

Thermana Park Laško – vabi k neskončnim vodnim užitkom pod stekleno kupolo in nudi:

  • 20-odstotni popust za nakup vstopnice za bazen in savno,
  • 10-odstotni popust za wellness storitve;

Z vlakom v Terme Olima v Podčetrtek

Zdraviliški vlak ima neposredno povezavo do Podčetrtka, do Term Olima, ki se prav tako nahajajo v neposredni bližini železniške postaje.

Vozni red zdraviliškega vlaka

Postaja Odhod: RG 1608 Povratek: RG 1607
Vlaka 1608 in 1607 vozita ob sobotah. Na ta dan lahko potujete do Laškega ali Podčetrtka in nazaj tudi z drugimi vlaki. Podrobnejši vozni red in stanje v prometu preverite v iskalniku voznega reda.
Ljubljana 7:35 20:36
Litija 8:00 20:12
Zagorje 8:13 19:59
Trbovlje 8:18 19:54
Zidani Most 8:32 19:41
Laško 8.50 (prihod) 8:53 (odhod) 19:20
Celje 9:09 19:00
Šentjur 9.18 18.50
Grobelno 9:22 18:46
Šmarje pri Jelšah 9:29 18:37
Stranje 9:34 18:32
Podčetrtek Toplice 9:42 18.25
Atomske Toplice hotel 9:46 18:23
 Podčetrtek 9:48 (prihod) 18:18
Nov delovni čas TERMALIJE RELAX in FAMILY FUN v termah Olimia:

Jutranji termin: 8.00-12.00
Popoldanski termin: 13.00-22.00 (petek in sobota do 24.00)
VMESNO ZAPRTJE ZARADI DEZINFEKCIJE: 12.00-13.00

V času VMESNEGA ZAPRTJA morajo gostje OBVEZNO ZAPUSTITI BAZEN, s seboj je potrebno odnesti vse osebne predmete (brisače, torbe, kopalke …) ter izprazniti garderobno omarico. Za potnike zdraviliškega vlaka bodo omogočili da osebne stvari pustijo v garderobnih omaricah in če želijo gredo lahko v tem vmesnem času v Bazen Breza, ki je povezan s podzemnim hodnikom, ali pa ven v okolico in se po 13.00 uri vrnejo.

Dodatne informacije o potovanju lahko dobite:

  • v Infocentrih Koper, Ljubljana, Celje in Maribor,
  • na potniških blagajnah,
  • na številki 080 81 11,
  • po elektronski pošti [email protected].

Ker želimo, da bi se tudi v zdravilišču in termah počutili varno in sproščeno, ne dvomimo, da boste upoštevali priporočila NIJZ-ja glede koronavirusa. Aktualno stanje in priporočila lahko preverite pri ponudnikih storitev:

Thermana Laško

Telefon: 03 423 2000
E-pošta: [email protected]
Spletna stran: www.thermana.si

Therme Olimia

Telefon: 03 829 70 00
Spletna stran: www.terme-olimia.com